R. de Mattei: klęski żywiołowe mogą być karą za ludzką nieprawość

obszerne fragmenty:
(…) Był kiedyś czas, gdy ludzie potrafili odczytywać wiadomości od Boga w każdym wydarzeniu, które wymykało się ich woli. Faktycznie, wszystko co się dzieje ma znaczenie, wyrażone w języku symboli. Symbole nie posiadają znaczenia konwencjonalnego, lecz stanowią najgłębsze wyrażenie istoty rzeczy. (…) Post-modernistyczna kultura, czerpiąc ze własnych źródeł intelektualnych (od nominalizmu do ewolucjonizmu) stworzyła własny system symboli, bardzo różny od tych starych, który nie odnosi się do rzeczywistości, lecz ją deformuje, jak w sali luster. Kod symboliczny wyrażony w każdej formie post-modernistycznej komunikacji – od tweetów po talk-showy – propaguje wzbudzanie emocji oraz sentymentów i odrzuca zrozumienie fundamentalnej przyczyny rzeczy.
Na przykład katedra w Nursji jest symbolem sztuki, kultury i wiary. Dla mass mediów jej zniszczenie przywołuje stratę dla dziedzictwa artystycznego środkowych Włoch, a nie obraz upadku wiary i podstawowych wartości cywilizacji chrześcijańskiej. Ponadto, określenie: trzęsienie ziemi, mimo że jest używane do opisywania kulturalnego czy społecznego przewrotu, nie może nigdy się odnosić do Boskiej interwencji, albowiem Bóg musi być przedstawiany jedynie jako miłosierny, nigdy jako sprawiedliwy.
Ci, którzy mówią o ‘karze Boskiej’ wywołują natychmiast obrzucenie błotem ze strony mass mediów, jak miało to miejsce z o. Giovannim Cavalcolim, którego niedawne słowa w Radiu Maria zostały przez zastępcę sekretarza stanu bp Angelo Becciu określone jako ‘obraźliwe dla wiernych i gorszące dla tych, którzy nie wierzą’. A jednak jeśli występuje tu zgorszenie, to wyłącznie wywołane stanowiskiem watykańskiego hierarchy, który ignoruje teologię katolicką oraz nauczanie papieży, na przykład Benedykta XVI (…)
Jak możemy zapomnieć że między sierpniem a wrześniem bieżącego roku doszło do zawarcia pierwszych homoseksualnych związków cywilnych (we Włoszech)? ‘Odbudujemy wszystko’ ogłosił włoski premier Matteo Renz. Jednakże, 23 lipca 2016 roku, podpisał on dekret wdrażający Ustawę nr 76/2016, (czy też Ustawę Cirinny), która legalizuje związki homoseksualne we Włoszech. Ustawa ta jest moralnym trzęsieniem ziemi, gdyż niszczy mury prawa naturalnego, Bożego. Jak ktoś mógł nie przypuszczać że to nikczemne prawo pozostanie bez konsekwencji? Ci, którzy nie utracili zdrowego rozsądku, są tego świadomi. Dziś człowiek powstaje przeciw Bogu, a natura powstaje przeciw człowiekowi. Czy, bardziej precyzyjnie, człowiek powstaje przeciw prawu naturalnemu, które ma swój fundament w Bogu i następują klęski żywiołowe. (…)
Któż odmówi nam prawa do uważania, że owa katastrofa naturalna jest dopustem Bożym jako skutek negacji porządku naturalnego, zaprowadzonej przez koła rządzące na Zachodzie? A skoro symbole pozwalają na różne odczytanie, czy można winić tych, którzy w fasadzie katedry widzą symbol tego, co dziś, z ludzkiej perspektywy, wydaje się pozostawać z Kościoła katolickiego: stertę gruzów? Oświadczenia bp Bacciu (jednego z najbliższych współpracowników papieża Franciszka) są wyrazem pozostawania przez świat eklezjalny w stanie ruiny, która ściąga kolejną ruinę.
Od ogłoszenia adhortacji Amoris Laetitia po uhonorowanie Lutra w Lund, papież Franciszek z pewnością nie przyczynił się do przywrócenia porządku w tym zdruzgotanym świecie.
Papież powtarza ciągle, że nie możemy budować murów, lecz je burzyć: i oto mury zostają zburzone, ale razem z nimi upadają wiara i moralność katolicka. Cywilizacja chrześcijańska z Nursją, regionem św. Benedykta, jako jej symboliczną kolebką, upada.
A jednak, mimo że katedra runęła, figura św. Benedykta na środku placu nadal stoi. Wokół tej figury grupka zakonników, mniszek i świeckich zebrała się by odmówić Różaniec. To również jest symbolicznym przesłaniem, które mówi nam o jedynej możliwej odbudowie: dokonywanej na kolanach, z modlitwą.
Obok modlitwy potrzebne są nasze działania i wysiłki, jak również publiczne świadectwo naszej wiary w Kościół i cywilizację chrześcijańską, która, jak obiecała Matka Boska w Fatimie, znów podniesie się z ruin. Jednak, przed tryumfem Niepokalanego Serca, Najświętsza Dziewica zapowiedziała również ogólnoświatową karę na zatwardziałą ludzkość. Musimy mieć odwagę żeby o tym pamiętać.

tłum. wł. za:
rorate-caeli.blogspot.com/…/yes-natural-dis…
więcej o sprawie o. Calvacoli OP Wczoraj w rejonie Rzymu tornado, a jeszcze nie ucichły

Advertisements
This entry was posted in Rewolucja SW II. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s