SSPX o mordzie w kościele pod Rouen

“Bez względu na oficjalne uznanie ks. Hamela za męczennika bądź ofiarę, katolicy na zachodzie powinni przygotować się teraz na nowe zagrożenie ze strony islamu. Jak większość katolików na świecie już wie, ks. Jacques Hames został zabity w kościele w Saint-Etienne-du-Rouvray, w Normandii (Francja), 26 lipca 2016 roku, przez dwóch sprawców, którzy oświadczyli że reprezentują Państwo Islamskie (ISIS). Według relacji, napastnicy wzięli ks. Hamela, dwie zakonnice i dwójkę wiernych jako zakładników podczas Mszy, a następnie podcięli księdzu Hamelowi gardło. Kolejnemu zakładnikowi również podcięto gardło, choć na szczęście jest nadzieja że przeżyje.
Wielu katolików ogłasza ks. Hamela pierwszym księdzem męczennikiem XXI wieku. W komunikacie prasowym Bractwa św. Piusa X we Francji, przełożony dystryktu ks. Christian Bouchacourt zwraca uwagę że ks. Hamel został zabity z nienawiści do wiary katolickiej (odium fidei), które to stanowisko poparł arcybiskup Anthony Fisher z Sydney w Australii. Oto jego słowa:
“Nie możemy ignorować faktu że był to celowy atak na naszą chrześcijańską wiarę. Dwóch terrorystów zamierzyło wejść do kościoła katolickiego. Mieli zamiar zabić kapłana Jezusa Chrystusa. Mieli zamiar wziąć zakonnice i wiernych świeckich jako zakładników. Nie szukali po prostu dowolnego starego budynku z jakimikolwiek ludźmi w środku. Terroryści podkreślili też znaczenie swego aktu poprzez przeprowadzenie rytualnej ofiary z księdza przy ołtarzu oraz przy szyderczej homilii. Zatem ich czyn nie był zwykłym mordem, ale również świętokradztwem, profanacją i bluźnierstwem. Ich motywem nie była po prostu zemsta za politykę świeckiego rządu Francji, lecz nienawiść do Kościoła, jego kapłanów i wiernych.”

Uczony teolog moralny Dominik Prummer OP określa męczeństwo w następujący sposób: “Męczeństwem jest zachowanie wytrzymałości śmiertelnego ciała na świadectwo religii chrześcijańskiej. Z uwagi na powyższe przy męczeństwie musi zostać sprawdzone (istnienie) trzech czynników: a) śmierci, b) zadania śmierci przez wroga z nienawiści do chrześcijaństwa, c) dobrowolne przyjęcie śmierci. Dlatego też nie są prawdziwymi męczennikami następujące osoby: ci, którzy zmarli zostawszy zakażonymi podczas opieki nad trędowatymi, ci, którzy umierają za prawdy naturalne lub za herezję, lub ci którzy sprowadzają na siebie śmierć podczas obrony własnej. Skutkiem męczeństwa jest odkupienie wszystkich grzechów i kar, albowiem jest to czyn doskonałej miłości”
Chociaż nie odbyło się jeszcze pełne postępowanie wyjaśniające przed właściwymi władzami, jest jasne że pierwsze dwa elementy chrześcijańskiego męczeństwa wystąpiły w sprawie ks. Hamela. Powyższe samo przez się powinno stanowić potężny przekaz do wszystkich chrześcijan mieszkających na zachodzie, że są w zasięgu radykalnych muzułmanów pragnących zniszczyć Kościół. Innymi słowy, muzułmańska przemoc wobec chrześcijan – w tym kapłanów i zakonników – nie jest jakimś “dalekim problemem” przypisanym Bliskiemu Wschodowi. Co więcej, czysto polityczne czy społeczno-ekonomiczne wyjaśnienia muzułmańskiej przemocy wobec chrześcijan nie mogą być uznane za wystarczające. Jak poznali to chrześcijanie przez ponad 1000 lat diaboliczna religia fałszywego proroka Mahometa zawsze staje przeciw Świętemu, Katolickiemu i Apostolskiemu Kościołowi Jezusa Chrystusa (…)
W tych pełnych niepokoju czasach musimy zwrócić się ku Naszej Matce, Błogosławionej Dziewicy Maryi po ochronę i siłę, zwłaszcza gdy przyszła straszna godzina, w której jesteśmy przedmiotem ataku z uwagi na Wiarę. Zanoście również prośby do wielkich świętych Francji, w tym św. Hilarego z Poitiers, św. Marcina z Tours i św. Joanny d’Arc o wyzwolenie ich ziemi od groźby wojującego islamu”

tłum. z:
sspx.org/…/catholic-priest…

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s