Jezus robi z siebie trochę głupca a znaczna większość małżeństw jest nieważna

…i inne “wyrażenia” bez precedensu jakie padły w zeszły czwartek
(fragmenty artykułu A. Socciego)

[Na wstępie Socci opisuje wypowiedź Franciszka z ub. czwartku dotyczącą jednego z kapiteli przedstawiającego scenę samobójstwa Judasza w bazylice św. Marii Magdaleny we francuskim Vezelay, na którym, wg intepretacji Franciszka, ukazano jak Jezus Dobry Pasterz niesie Judasza, który właśnie popełnił samobójstwo na swoich ramionach – cytat w komentarzu poniżej. Socci zauważa że poprzez taką interpretację Franciszek wskazuje iż Judasz mimo samobójstwa został zbawiony]

“(…) Nie wiadomo czy ten papież wierzy w piekło, jednak – według niego – jeśli by istniało powinni się w nim znaleźć tylko ci, którzy sprzeciwiają się masowej imigracji, ci, którzy używają klimatyzacji lub plastikowych kubków oraz chrześcijanie, którzy podążają ściśle za Ewangelią. W każdym wypadku w tym samym przemówieniu, w czwartkowy wieczór, na konwencji eklezjalnej w Rzymie, Bergoglio nie ograniczył się do owego uchybienia dotyczącego kapitelu w Vezelay. Pociągnął również za nim niesłychany szereg dalszych “pereł”, posuwając się do granicy bluźnierstwa: Jezus w scenie z cudzołożnicą ‘jest trochę głupcem’ [a. robi z siebie trochę głupca] (niesłychane wyrażenie, które strona watykańska zmieniła na ‘trochę udaje głupiego’, ale istnieje nagranie…), a następnie Jezus w tej samej scenie, w której niewiasta została ocalona od ukamienowania – ‘nie moralizował’. Następnie nawet że Jezus nie był ‘czysty’ (użył dokładnie takiego wyrażenia), nikt nie wie co przez to rozumiał (lepiej nie pytać). Wreszcie Bergoglio powiedział nawet że “spora większość naszych sakramentalnych małżeństw jest nieważna” (zmuszając ks. Lombardiego do wyjaśnień w sprawie ukazania się na stronie internetowej Watykanu skorygowanego tekstu: “część naszych małżeństw”).
I tak ten sam biskup Rzymu – aby dopełnić swój występ – dodał do tego nierozważnego i niszczącego oświadczenia że w zamian wiele “osób” ma “prawdziwe małżeństwo” (w ten sposób legitymizując faktyczne pożycie, po delegitymizacji małżeństw będących trwałymi i sakramentalnymi). Oczywiście to co dla świeckiej opinii publicznej jest jedynie ciekawostką i to nawet zabawną jak pokaz niszczenia samochodów, z katolickiego punktu widzenia jest niszczące, jest rodzajem zarazy, która uderza w Kościół i grozi jego rozwaleniem.
Jest to tak wiele że Robert Spaemann, jeden z najznamienitszych filozofów i teologów katolickich, prywatnie przyjaciel Benedykta XVI powrócił by zagrzmieć w piątek w “Die Tagepost” artykułem trafnie zatytułowanym: “W Kościele istnieje granica tego co jest do zniesienia”. Żeby zacytować: ‘Część oświadczeń Ojca Świętego stoi w jednoznacznej sprzeczności ze słowami Jezusa, słowami apostołów i tradycyjną doktryną Kościoła. (….)'”
[Socci opisuje dalej skrytykowanie przez Spaemann zwyczajową już dwuznaczność jaką J.M. Bergoglio stosuje w pewnych kwestiach, np. w Amoris laetitia, a także niedawnego przemówienia, w którym J. M. Bergoglio powiedział że chrześcijaństwo nie zna stanowiska ‘albo to albo nic’, przywołuje również wypowiedź Josefa Seiferta, współpracownika Jana Pawła II i Benedykta XVI, który powiedział m.in. ‘jest naszym świętym obowiązkiem – z miłości i miłosierdzia do wielu dusz – krytykować naszych biskupów i naszego umiłowanego papieża, jeśli odchodzą od prawdy i jeśli ich błędy mogą wyrządzić szkodę Kościołowi i duszom’, a także dyktatorskie podejście J. M. Bergoglio do Kościoła, które powoduje lęk przed wypowiedziami ze strony biskupów. Cytuje następnie słowa bp A. Schneidera: ‘kiedy w Kościele docieramy do punktu, w którym wierni, kapłani i biskupi obawiają się cokolwiek powiedzieć, jak w systemie dyktatorskim, to nie jest Kościół’. Na koniec przechodzi do kwestii prześladowań chrześcijan w krajach islamskich i Chinach oraz milczenia Watykanu na ten temat]

opr. za:

www.antoniosocci.com/papa-bergoglio-…

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s