Apel do papieża Franciszka

Całość w języku angielskim tutaj:
www.youtube.com/watch

Poniżej będę zamieszczał tłumaczenie wybranych wypowiedzi:

“Żyjemy w bardzo szczególnych czasach głębokiego kryzysu wiary w Kościele i nie jest to tajemnicą, jest bardzo widoczne. I wiele ludzi, zwykłych ludzi, zwykłych wiernych cierpi z powodu tej sytuacji zamętu. Jest bardzo pilną sprawą by papież wyrażał się bardziej jasno, w bardzo jednoznaczny sposób, w taki sposób, który nie pozostawi żadnego miejsca na niewłaściwe interpretacje. Kwestia rodziny, świętości małżeństwa, a zwłaszcza temat, który teraz powoduje bardzo wiele zamętu w Kościele po publikacji adhortacji apostolskiej Amoris laetitia, kwestia dopuszczenia rozwiedzionych w ponownych związkach do Komunii świętej. Dopuszczenia do Komunii św. rozwiedzionych w ponownych związkach bez oczekiwania od nich zaprzestania niepohamowania i nie naruszania ich sakramentalnych więzi małżeństwa, bez żądania od nich wyrażenia skruchy i bardzo poważnego postanowienia by nie grzeszyć w przyszłości. I tak odpuszczając im powyższe niszczymy jednocześnie, profanujemy trzy sakramenty, które dał nam Chrystus. Sakrament pokuty, Eucharystii i małżeństwa. Jest naglące aby Ojciec Świętu Franciszek wydał lub nakazał Stolicy Apostolskiej wydanie bardzo precyzyjnej, jednoznacznej deklaracji wyjaśniającej że to jest niemożliwe, jest przeciw nieprzerwanej i niezmiennej doktrynie i praktyce Kościoła, jest to przeciwne Słowu Bożemu by niszczyć za jednym ciosem trzy sakramenty, dopuszczając rozwodników do Komunii św. bez oczekiwania od nich wstrzemięźliwości i prawdziwego nawrócenia.”
(JE bp A. Schneider)

“To co robią ludzie w dniu zawarcia małżeństwa, to wybór Prawdy absolutnej. Ta prawda wiary jest dziś w niebezpieczeństwie i myślę że wielkim dobrem jest jej obrona. To przypomina mi o pierwszym soborze, który został zorganizowany w Kościele, a który zwołał św. Piotr po prostu by pomóc Kościołowi zapewnić jasność, jasność w przedmiocie relacji międzyreligijnych i przedmiocie małżeństwa. Albowiem wynikiem tego pierwszego Soboru w dziejach, jerozolimskiego było to że nie powinno się wchodzić w kontakty z innymi wiarami, innymi religiami i nie powinno się popełniać cudzołóstwa. I jest w pewnym sensie dziwne że z powodu braku jasności w niektórych przypisach Amoris laetitia jesteśmy z powrotem na etapie tego pierwszego Soboru. I to przypomina mi o najwyższej wadze urzędu św. Piotra i mam nadzieję że dziś ponownie odzyskamy jasność, tak abyśmy naprawdę mogli żyć w zgodzie z Prawdą.”
(o. Eliasz Leyds)

“Moim zdaniem żyjemy w bardzo trudnym momencie, być może w jednym z bardziej dramatycznych momentów w dziejach Kościoła. Problem jest poważny ponieważ obecny kryzys tkwi wewnątrz samego Kościoła. Myślę że jego rozwiązanie może przynieść jedynie Ojciec Święty. Są dowody że ostatni dokument papieski, adhortacja Amoris laetitia jest dokumentem o katastrofalnych skutkach. Jako historyk i zwykły wierny dostrzegam konkretne skutki w życiu Kościoła, a skutek, straszny wpływ tego dokumentu jest taki że wiele dusz znajduje się dziś w głębokim kryzysie sumienia. Istnieje możliwość że większa liczba dusz straci swe wieczne życie. W mojej opinii prawdziwym życiem jest przede wszystkim życie duchowe. Bardziej niż życie fizyczne, życie duchowe duszy jest dziś w wielkim niebezpieczeństwie. Musimy zareagować przeciw temu [zjawisku].”

(prof. Roberto de Mattei)

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s