Nagroda za czujność

Komisarz wprowadzony do zakonu Franciszkanów Niepokalanej po akcji ankieterskiej zmierzającej do wyjaśnienia czy bracia uważają papieża Franciszka za zwolennika Mszy Świętej w rycie trydenckim, “nagrodził” ojca Alfonso Bruno za jego interwencję w Watykanie w sprawie rodzącego się w zgromadzeniu “pelagianizmu”. Fidenzio Voli mianował 5 września ojca Alfonso nowym sekretarzem generalnym zakonu, który ma pełnić rolę rzecznika zakonu w okresie zarządu tymczasowego. Ojciec Alfonso był jednym z grupy sześciu braci, którzy zainicjowali wprowadzenie do zakonu komisarza.

źródło:

http://eponymousflower.blogspot.com/2013/09/leader-of-dissidents-appointed-general.html

za: katolisches.info

Naturalną odpowiedzią powinna być gromadna modlitwa wiernych na Mszach według tradycyjnego rytu za papieża. Im więcej zebranych, tym lepiej. A ci, którzy mają daleko niech się zbiorą i zapukają do swego proboszcza z Summorum Ponfiticum w dłoni. Póki czas.

P.S. Teologów i ekspertów egzegezy proszę o podpowiedź co to jest ten modny ostatnio “triumfalizm”. Czy chodzi o nowe określenie superbii, czy to jakaś inksza inkszość, bo nie chce mi się wierzyć, że chodzi o znaczenie zaczerpnięte z anglojęzycznej wikipedii w kontekście pozycji prawdziwej wiary katolickiej na tle innych religii.

This entry was posted in Uncategorized and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s